Teknoloji

2023’ün Heyecanla Beklenen Akıllı Telefonları: iPhone 15, Samsung Galaxy S23 ve Daha Fazlası

Akıllı telefon bölümü, özellikle pandemiden sonra büyük ilerleme kaydetti. Çip krizi büyük üreticileri etkilese de pandeminin etkisinin azalmasıyla 2022 akıllı telefonlar için oldukça hareketli geçti. Peki seneye hangi modeller bizi heyecanlandıracak? 2023’e damga vurması neredeyse kesin olan Samsung, iPhone ve diğer markaları sıralayalım.

2023 yılının ilk ayları ile birlikte akıllı telefon segmentinde büyük gelişmeler yaşanacak.

Samsung, Galaxy S serisini her yıl Ocak veya Şubat aylarında piyasaya sürüyor. Ocak 2023’te Galaxy S23 serisi ile tanışacağız. Ayrıca Eylül ayında iPhone 15 serisi tanıtılacak. Elbette bu zaman aralığında yine farklı telefonlar göreceğiz. Çıkması kesinleşen ve merakla beklenen modelleri sizler için listeledik.

Samsung Galaxy S23 Serisi

Samsung, bu yıl Galaxy S23 serisinde önceki yıllara benzer şekilde 3 farklı model tanıtacak. Sırasıyla Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra modellerinin önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor. Ayrıca Galaxy S23 Ultra’nın 200 MP kamera ile gelen ilk Samsung akıllı telefon olacağı da iddia edilmişti. Bekleyip öğreneceğiz.

iPhone 15 Serisi

Apple’ın bu yıl tanıttığı iPhone 14 Pro serisindeki tasarım değişikliği büyük olasılıkla tüm iPhone 15 serisinde yer alacak. Android’in yıllardır kullandığı delikli ekran tasarımı, iPhone 14 Pro kullanıcıları tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. Bunun dışında kamera tarafında yapılan yeni anlaşmalar da iPhone 15 serisini bekleyenleri heyecanlandırıyor.

Google Piksel 8 Serisi

Google Pixel serisi yıllardır Türkiye hariç birçok ülkede yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Fotoğraf yetenekleriyle büyük beğeni toplayan Pixel serisinin önümüzdeki yıl yeniliklerle kullanıcıları şaşırtması bekleniyor. Şahsen dizinin ülkemize gelmesini dört gözle bekliyorum.

Samsung Galaxy A54 5G orta seviyenin hakimi olacak. Dört gözle beklediğimiz tek orta segment model bu diyebilirim.

Merakla beklediğimiz bir diğer model ise Samsung Galaxy Z serisi. Katlanabilir telefon devrimini başlatan seri, bu yıl çok daha farklı yeteneklerle bizleri şaşırtabilir.

Son olarak OnePlus, listedeki tek Çin merkezli üretici. Zira markanın yeni modeli OnePlus 11 Pro, tasarımı ve özellikleriyle şimdiden adından söz ettirmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu