Ekonomi

Binance CEO’su CZ en zenginler listesinde 3. sırada

Kripto para piyasası, uzun vadeli bir düşüşün ardından 2023 yılına yükselişle başladı.

Bu yükselişle birlikte ekosistemin en güçlü ismi, Changpeng ZhaoServeti de 9,75 milyar dolar arttı. BinanceCEO’su, Bloomberg tarafından derlenen “yeni finansal sistemin zenginleri” listesinde 3. sırada yer aldı.

Bloomberg editörleri, “2013’ün en zengin 300 kişisi” listesinde isimlere yer vermedi. Son 10 yılda değişen finans piyasalarında milyarderler listesinin başında, kaleitibaren Ken Griffin gerçekleşti. Dev hedge fon yönetim şirketinin CEO’sunun 35 milyar dolar değerinde varlığa sahip olduğu belirtiliyor.

Susquehanna, Griffin’den sonra ikinci sırada Jeff Yassgerçekleşti.

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, yeni dünya zenginleri listesinde 3. sırada kendine yer buldu.

Bloomberg’e göre 2023’te CZ’nin serveti 28,2 milyar dolara ulaştı.

Bloomberg yaptığı açıklamada, Binance’in dünya çapında 120 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını ve dev borsanın yıllık 12 milyar dolar ciroya sahip olduğunu iddia etti. Changpeng Zhao’nun Binance’ten önce finansal sistemler üzerinde çalıştığı da belirtildi.

Stan Druckenmiller, Coleman’ı kovalamakListenin ilk 10’unda kendine yer bulan diğer yatırımcılar gibi kripto para ekosistemini destekleyen isimler.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu