Teknoloji

Steam’de 20. Yıl Dönümüne Özel Birçok Oyunda İndirim Var: İşte Öne Çıkanlar

 
Valve tarafından oyunculara sunulan Steam, 12 Eylül 2003 tarihinde piyasaya sürüldü ve ekip şu anda 20. yılını özel indirimlerle kutluyor. Pek çok oyunu kapsayan indirim kapsamında gelecek yıla kadar oyunlara daha ucuz fiyata erişebileceksiniz.
 
İşte öne çıkan oyunlar
 
– 4 Ölü Sol (10,50 TL)
 
 
Valve T tarafından oyunculara sunulan ve çevrimiçi işbirliği moduyla öne çıkan ürün, 4 oyuncuya kadar destek veriyor. Oyunda siz ve arkadaşlarınız zombi kıyametiyle yüzleşiyorsunuz ve zombiler üzerinize akın ederken hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunda bölümler mevcut ve her bölümün farklı gereksinimleri bulunuyor. Her bölümde farklı bölgelere adım atabilir, çeşitli işveren savaşlarıyla bir arada karşılaşabilir ve burada ekibinizle koordineli bir şekilde çalışabilirsiniz. Oyunda tek başınıza oynamak istiyorsanız oyunu bu şekilde tekrar deneyimleyebilir ve yapay zekaya sahip karakterlerle birlikte ilerlemeye başlayabilirsiniz. Bu nedenle oyunu hem tek oyunculu hem de çevrimiçi işbirliği modunda oynayabilirsiniz.
 
– Left 4 Dead
– İkili paket
Oyun şu anda Steam’in 20. yıl dönümü kapsamında satışta. 10 Türk lirasına satışa sunulan bu yapım elbette artık eski bir oyun ama yine de oyunu oynayabilir ve oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu deneyimleyebilirsiniz. Elbette bu oyunun ikinci bir devamı da mevcut ve dilerseniz bu oyunu orjinal haliyle de alabilirsiniz. Oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışıyorsunuz, diğer yandan zombilerin getirdiği kıyameti görebiliyorsunuz. 20 farklı haritanın yer aldığı yapımda ayrıca farklı silah türleri de yer alıyor ve bu silah türleri ile ilerlemeye başlıyorsunuz. Oyunda örneğin bir pompalı tüfeği alıp yakından düşmanları ve zombileri parçalamak için kullanabiliyorsunuz ancak aynı oranda bu pompalı tüfek uzun mesafede pek etkili olmuyor. Öte yandan makineli tüfek tutabiliyorsunuz ve bu makineli tüfek ile düşmanları menzilsiz bir şekilde ortadan kaldırabiliyor ve düşmanların üzerine mermi yağdırabiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda bu tarzda farklı silahlar mevcut ve her silahın kendine has mekaniği bulunuyor.
 
 
Bu silahların dışında oyunda tekrar kullanabileceğiniz çeşitli yanıcı ve patlayıcı eşyalar da mevcut. Mesela bir zombi sürüsüne molotof atabiliyor veya karşı taraftan attığınız bombalarla onları yok edebiliyorsunuz. Aynı zamanda burada online istatistikler de mevcut ve bu istatistiklerle birlikte kendinizi de bu listede görebilirsiniz. Ayrıca bu istatistik programlarında sıralama ve ödül sistemi de yer almaktadır.
Bildiğiniz gibi bu tür oyunlar bizlere arkadaşlarla birlikte oynayabileceğimiz ve deneyimleyebileceğimiz oldukça keyifli ve eğlenceli bir içerik sunuyor. Bu bağlamda oyuna katılarak bu oyunu indirimler doğrultusunda satın alabilir ve kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Ucuz bir şekilde gelen imalat, elbette eski bir oyun olarak yerini buluyor. Her ne kadar eski olsa da nostaljik hissetmenizi ve tekrar tekrar ona dönmenizi sağlayacak oyun içeriklerini de bünyesinde barındırıyor. Bu nedenle oyunu kütüphanenize ekleyip satın almanızda fayda var. Tabii eğer satın almadıysanız.
 
 
Son olarak şunu tekrar belirtmem gerekiyor ki Steam indirimleri kapsamında hem birinci hem de ikinci oyunları içeren bir paket bulunuyor. Bu paketi 15 Türk Lirası karşılığında satın alabilirsiniz. Yani 2 oyun 7 Türk Lirası karşılığında sizlere satışa sunuluyor. Dolayısıyla bu paket daha avantajlı bir biçimde karşımıza çıkıyor. Eğer satın almak istiyorsanız bu iki oyunu içeren paketi satın almanız faydalı olacaktır ve bu bağlamda iki oyun arasındaki gelişimi görebilirsiniz. Tabii bu durumda tercih yine size kalmış. Nostalji yaşamak istiyorsanız ve geçmişe dönüp zombi kıyametine yeniden adım atmak istiyorsanız bu oyunlara göz atabilirsiniz.
 
– Watch_Dogs (52,35 TL)
 
 
Ubisoft’un oyunculara sunduğu bir dönem oynanan yapımlardan biri olan Watch Dogs, şu anda Steam indirimleri kapsamında 52 Türk lirasına satılıyor. Oyun ilk çıktığında birçok oyuncu tarafından sevilmişti ve halen oynanmaya devam etmektedir. Ama elbette oyunda çeşitli eksiklikler de var. Oyuncular genel olarak araç mekaniklerinin oldukça kötü olduğunu belirtiyor, bazıları açık dünyanın tam olarak oluşmadığını ve bu bağlamda hikayenin zayıf olduğunu söylüyor ancak elbette bu özellikler oyuncular arasında farklılık gösteriyor ve farklı fikirlere sahip olabiliyorsunuz. Farklı görüşler olsa da oyun sonuçta Steam üzerinde oldukça olumlu bir etikete sahip gibi görünüyor ve indirim kapsamında satın alıp vakit geçirebileceğiniz yapımlar arasında yer alıyor.
 
– Steam sayfası
Oyun bizlere gelecek temalı bir yapı sunuyor ve bu yapımın içerisinde araçlardan trafik ışıklarına, oradan da sistemlere kadar her yapıyı hackleyebileceğimiz bir yer mevcut. Elbette üründe ilgi çekici özellikler ve mekanikler mevcut, ayrıca hikaye odaklı bir kısım da bizlere sunuluyor. Oyunda hikaye kapsamında çeşitli görevler üstlenilebiliyor ve bu dünyada bulunduğumuz noktada araçlara binebiliyor, araçları alabiliyor ve bu sayede tıpkı oyundaki gibi istediğimiz gibi hedefimize doğru ilerleyebiliyoruz. diğer açık dünya oyunları. Aynı zamanda dikkat çekici bir karakteri kontrol ettiğimiz oyunda hacker olarak yer alıyoruz ve bu hedef doğrultusunda kendimizi geliştirmeye başlıyoruz. Oyun Chicago şehrinde geçiyor ve bu şehri dolaşıp burada anlatılmamış sırları açığa çıkarabiliyoruz. Şehrin altyapısını kullanarak birçok içeriği hackleyebildiğimiz ve çeşitli bilgileri ortaya çıkarabildiğimiz, üretim açısından canlı bir şehirle karşı karşıyayız. Bu şehirde yine yapay zekaya sahip karakterler var. Bunlar elbette bize canlı bir şehir imajı aktarıyor.
 
 
Watch_Dogs’ta karakterimizle nişancı ve aksiyon içeriklerine dalıp, farklı atış mekaniklerine sahip yeni silahlara el atabiliyoruz. Bu bağlamda oyunda 30’dan fazla klasik silah kütüphanesi mevcut ve bu silah kütüphanesi ile istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz ve savaş durumlarında bu silahların önemi daha da artıyor. Oyunda çatışma mekanikleri ile istediğimiz kadar ilerleyebiliyoruz, hackleyebildiğimiz sistemler sayesinde düşmanların dikkatini çekip onlara arkadan yaklaşabiliyor ve tek saldırıda onları mağlup edebiliyoruz. Dilersek doğrudan eyleme geçip bu bağlamda düşmanları ortadan kaldırabiliriz. Oyunun bazı noktalarında bize çeşitli özgürlükler sunuluyor ve bu özgürlüklerle görevimizi tamamlamaya başlıyoruz.
 
 
Oyundaki araç sürüş mekanikleri birçok oyuncu tarafından eleştiriliyor ve bu da elbette ciddi sorunları beraberinde getiriyor. Pek çok oyuncu aracın sürüş mekaniklerinden rahatsız olsa da diğer taraftan birçok mekanik de beğeniliyor. Bunun dışında oyunun hem tekli hem de çok oyunculu modları bulunuyor. Bu modlar sayesinde istediğiniz deneyime yönelik gerçek adımlar atabilir ve işbirliği modunda farklı seviyelere geçebilirsiniz. Oyunun çok oyunculu modda herhangi bir menüsü veya yükleme ekranı bulunmuyor. Bu modda dilediğiniz gibi anında açık dünyaya adım atabilir ve çok oyunculu aksiyona dalabilirsiniz. Elbette bu tür oyunlarda ana hikayeyi tamamladıktan sonra çok oyunculu modlara geçmek eğlencenin kilidini daha da açabilir. Hacking’e ilginiz varsa ve açık dünyada yeni bir deneyime adım atmak istiyorsanız ve bu oyunu daha önce deneyimlemediyseniz bu oyuna göz atabilir ve deneyebilirsiniz.
 
– Assassin’s Creed Origins (104,85 TL)
 
 
Ubisoft’un oyunculara sunduğu aksiyon macera serisinin Mısır bölümü olan Assassin’s Creed Origins, oyunculara gerçekten uzun bir oyun deneyimi vadediyor. Geçen yıl bitirdiğim ve uzun süre oynadığım yapım bizi eski Mısır’a götürüyor ve hem antik Mısır’daki piramitlere hem de diğer ilginç yapılara adım atabiliyoruz. Origins’de güneş saatlerinden eski tarz tapınaklara kadar pek çok farklı yapıyla karşılaşıyoruz ve bu yapılarla anlatılmamış sırları ortaya çıkarabiliyoruz.
 
– Steam sayfası
Entrikalarla gerçek bir yapıyı bizlere aktaran oyunda yeniden suikastçı olma yolunda ilerleyen bir karakteri kontrol ediyoruz ve bu karakterle hem intikam alabiliyor hem de suikastçılar derneğindeki yerimizi garanti altına alabiliyoruz. Oyun, serinin diğer oyunlarından aşina olduğumuz platform unsurlarını ve dövüş tekniklerini içeriyor ve bu teknikler sayesinde elbette düşmanları istediğimiz gibi ortadan kaldırabiliyoruz. Oyunda düşmanlara kapalı bir şekilde yaklaşabiliyor veya istediğimiz zaman doğrudan aksiyona geçebiliyoruz ve bu bağlamda yaklaşımımızı tamamen belirleyebiliyoruz. Serinin diğer oyunlarında olduğu gibi çeşitli silahlar mevcut. Bu silahlarla karakterimizi güçlendirebilir ve yeni yeteneklerin kilidini açabiliriz. Oyunda mızrak, balta, kılıç, kalkan ve daha birçok farklı silahın yanı sıra, menzilli saldırılar gerçekleştirebileceğiniz yay, ok gibi silahlar da mevcut.
 
 
Öte yandan oyunda bir yetenek ağacımız var ve bu yetenek ağacı ile yeni becerilerin kilidini açabilir ve aksiyon sırasında bu becerileri kullanarak düşmanları ortadan kaldırabiliriz. Oyunda yine bitirici vuruşlar yapıp düşmanları tek hamlede ortadan kaldırabiliyoruz. Estetik bir dövüş sanatıyla birleşen oyunda gizemleri açığa çıkarabilir, Nil Nehri boyunca yolculuk edebilir, çöllerde dolaşabilir, serapları görebilir, piramitlere tırmanabilir ve piramitlerin içindeki tapınaklara adım atabiliriz. Burada çeşitli hazineler bizi bekliyor, ayrıca buradan nadir silahlar da elde edebiliyoruz. Oyunda elde ettiğimiz silahlar elit seviyelere sahip ve bu elit seviyeler o silahın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla bu tür silahlarla bu tapınakta karşılaşıyoruz ve çeşitli görevleri gerçekleştirerek de bu efsanevi silahlara ulaşabiliyoruz.
Origins’te açık bir dünya var. İster ana görevler, ister yan görevler aracılığıyla bu dünyada istediğimiz gibi ilerleyebilir ve kendi hikayemizi tamamlayabiliriz. Ortaya çıkarabileceğimiz çeşitli sırların yer aldığı oyunda, her bölgenin kendine has gereksinimleri bulunuyor ve bir bölgede aranan duruma gelebiliyoruz. Antik Mısır şehrinin yansımasını bu haliyle bizlere aktaran ve gerçekçi atmosferiyle keyifli bir deneyim sunan oyunda zorlu düşmanlar ve güçlü boss savaşları yer alıyor. Bu savaşlarla karakterimize güveniyoruz ve karakterinizle birlikte gelen saldırıları savuşturabiliyoruz.
 
 
Dizide değerli bir yere sahip olan ve bize eski Mısır’ı anlatan Origins, şu anda indirimler kapsamında 104 liradan satışta. Eğer bu ucuz ürün kütüphanenizde yoksa satın alıp oyunu deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Oyun bize gerçekten uzun bir deneyim aktarıyor ve verdiğiniz paraya değecek bir biçimde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle oyunda gerçekten çok uzun süre vakit geçirdim ve neredeyse içinde kaybolduğumu söyleyebilirim. Elbette bu uzun süreler her oyuncuya olumlu yansımıyor. Bir süre sonra oyundan sıkılabilirsiniz ama sonunda uzun bir deneyimin bize aktarılacağının garantisini verebiliriz.
 
– Dying Light 2 İnsan Kal (349,50 TL)
 
 
Techland’in biz oyun severlere sunduğu açık dünya zombi kıyameti oyununda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da bu virüslere karşı çare bulmaya başlıyoruz. Serinin devamı olan oyunda açık dünyada çeşitli parkurlar yapabiliyor ve yenilenen dövüş mekanikleriyle karşılaşabiliyoruz. İlk oyuna göre daha fazla parkur mekaniği ve akıcı dövüşlerin yer aldığı yapıda, açık dünyayı istediğimiz gibi deneyimleyebiliyor ve kıyamette önümüze çıkan zombi sürülerini ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyunda kullanabileceğimiz birçok silah bulunuyor ve açık dünyada istediğiniz bölgeye doğru ilerleyerek orada hayatta kalan gruplarla karşılaşabiliyoruz. Bu setlerden istediğimiz görevleri alabiliyor ve aklımıza kazınacak çeşitli karakterlerin bulunduğunu söyleyebiliriz.
 
– Steam sayfası
Steam’in 20. yıl indirimleri kapsamında satışa sunulan oyun, 349 Türk lirasından satışa sunuluyor. Oyun ilk oyunda olduğu gibi sabah zombilerin sakin olduğu, gece ise zombilerin çıldırdığı ve artık daha saldırgan olduğu bir geçiş sunuyor. Bu mekanik ilk oyunda da aynı şekilde karşımıza çıktı, bu oyunda da aynı şekilde bizlere sunuluyor. Bu nedenle oyun ilk oyundan çeşitli mekanikler içeriyor ve daha gelişmiş mekanikler bize aktarılıyor. Oyun gerçekten kıyamet sonrası zombi dünyasını olduğu gibi bizlere aktarıyor ve ilginç atmosferler içeriyor. Oyuncuların sevdiği ve oynadığı oyunlar arasında yer alan bu oyunda şehirde dilediğimiz gibi özgürce dolaşabiliyor, çatıdan çatıya atlayabiliyor, zombileri arkamızda bırakabiliyor ve farklı zombi türleriyle bir arada karşılaşabiliyoruz. Aynı şekilde hem yumruklarımızı, hem teknemizi hem de elimizdeki silahları kullanarak bu zombileri yok edebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda kullanabileceğiniz çok çeşitli silah cephaneliği mevcut ve bu silahları istediğimiz zaman kullanabiliyoruz. Mesela oyunda elimizde bir balta var ve bu balta ile zombileri tamamen parçalara ayırabiliyor ve aynı şekilde zombilerin uzuvlarının parçalandığını görebiliyoruz. Yani oyunda daha vahşi ve şiddet içeren içerikler bizi bekliyor.
 
 
Oyunda tek oyunculu modun yanı sıra 3 oyuncuya kadar grup oluşturabileceğiniz co-op modu da bulunuyor. Modda hikaye boyunca ilerleyebilir, zorluklara katılabilir ve şehrin sokaklarına adım atabilirsiniz. Elbette bu tarz modlar, oyuncuların dikkatini çeken ve oyunu deneyimlerken tekrar tekrar oyuna giriş yapmak isteyenler için oldukça güzel içerikler barındırıyor. Tabii hikaye boyunca arkadaşlarla oynamak bize gerçekten güzel bir temel sunulduğunu gösteriyor. Çünkü bu tür takviyeler aslında oyuncuların ilgisini çekecek türdedir. Arkadaşlarla oynamak ve hikayede ilerlemek gerçekten eğlenceli bir deneyimin kapısını açıyor. Aynı şekilde ilk oyunda da bu temel mevcuttu ve hikaye boyunca arkadaşımızla birlikte oynayabiliyor, arkadaşımızla birlikte düşmanları ortadan kaldırabiliyorduk. Artık ikinci oyunda da bu destek yer alıyor ve bu şekilde zombileri birlikte yenip macerayı eksiksiz yaşayabilirsiniz.
 
 
Steam indirimleri kapsamında listelediğimiz oyunlar öne çıkan yapımlar arasında yer alıyor. Elbette bu oyunların dışında pek çok indirimli oyun mevcut ve tüm bu indirimli oyunlara aşağıda verdiğimiz bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda dilediğiniz oyunları kütüphanenize ekleyebilir ve ayrıca daha fazla oyuna sahip olabilirsiniz. Elbette oyun seçimi tamamen size kalmış olup, istediğiniz ve beğendiğiniz türü seçebilirsiniz.
 
Diğer indirimli oyunlar
 
– Half-Life 1 Antoloji paketi: 13,35 TL
– Hitman: Kanlı Para: 6,15 TL
– Titan Düşüşü 2: 19,90 TL
– Portal: 10,50 TL
– Just Cause 2: 5,74 TL
– Call of Duty: Hayaletler: 45,87 TL
– Sürgün: 10,54 TL
– Şehirler: Skylines: 56,00 TL
– Tomb Raider’ın Yükselişi: 14,50 TL
– Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition: 57,09 TL
– Kızıl Ölümün Kefareti 2: 379,50 TL
– Assassin’s Creed Odyssey: 139,80 TL
– KOD DAMAR: 202,50 TL
– Halo: The Master Chief Koleksiyonu: 99,97 TL
– Geriye Kalan: Küllerden: 42,00 TL
 
Diğer tüm indirimli oyunlara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 
20. yıl dönümü fragmanı
 
 

adalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort